ERP Çözümleri – Mevasis Bilişim Danışmanlık

Nedir bu ERP?

ERP, ingilizce oalrak “Enterprise Resource Planning” kelimelerinin kısaltması olup dilimizde karşılığı “Kurumsal Kaynak Planlama” anlamına gelmektedir. Kurumsal Kaynak Planlaması anlam olarak, işletmenin tüm kaynaklarının birleştirilip, verimli olarak kullanılması için tasarlanmış bilgi sistemlerine verilen genel addır.

Kurumsal Kaynak Planlama yazılımları, bir işletmenin iş süreçlerinde kullandığı satıştan muhasebeye, üretimden insan kaynaklarına, stok yönetiminden satın almaya kadar gerçekleştirilen işlem ve verilerin bir araya getirilmesine yardımcı olur. Kurumsal Kaynak Planlama sistemleri için özdel modüler yazılımlar tasarlanarak bu yazılımlarda bulunan veriler databaselede saklanır.

Kurumsal Kaynak Planlama modüler ve bütünleşik bir yaklaşım sunar. Tüm bilgi, işlemin başında Kurumsal Kaynak Planlama sistemine girilir, değişik departmanlarda işlenerek bilgiye dönüşür.

Kurumsal Kaynak Planlama kavramı ilk olarak üretim çevrelerinde kullanılmaya başlansa da; günümüzde çok daha geniş bir alanda telaffuz edilmektedir. ERP sistemleri, bir işletmenin iş alanına bakmadan, tüm temel işlemlerini kendi yapısı altında toplayabilir.

Üretim veya satış işletmeleri, kâr amacı olmayan kuruluşlar, vakıflar, hükümetler veya diğer kurumlar ERP sistemlerini kullanabilirler. Bir ERP yazılımı bünyesinde genelde finans, muhasebe, maliyet muhasebesi, satış, satın alma, üretim, stok yönetimi, depo yönetimi, kalite kontrol, bakım onarım, satış sonrası servis, insan kaynakları gibi çeşitli uygulamalar bulunmaktadır.

ERP yaklaşımının faydaları arasında; süreç ve veri standartlarının oluşturulması, bölümler arası entegrasyon ve iletişimin arttırılması, tekrarlanan veri girişlerinin ortadan kaldırılması ve tutarlı raporlama sayılabilir.

Temel Modüllerimiz

Kişiler

Bu modül altında tüm müşteri ve çalıştığınız kişilerin bilgilerini tutatarak istediğiniz zaman bu bilgilere kolayca erişmenizi sağlayacaktır.

Satışlar

Bu modül ile Satış, Müşteri, Satış Kanalı, Teklif, Satış Tekliflerinizi kolaylıkla yönetebilirsiniz. Bu bilgiler içinde de satış istatistiklerinizi kar varsa zarar bilginize ulaşabilirsiniz.

Muhasebe

Bu modül altında Muhasebesel süreçlerinizin tamamını yönetebilirsiniz. Tedarikçi ve bu Tedarikçilerden alınan faturaları kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Proje

Bu modül ile kolaylıkla Projeler oluşturabileceksiniz. Oluşturduğunuz bu projeler altında görev ve sorunları oluşturup bunları da çalışanlara atayabilirsiniz. Proje anelizinizi de bu modül altından kolaylıkla alabilirsiniz.

Zaman Çizelgesi

Zaman Çizelgesi modülü ile birlikte çalışmalaraınız için ne kadar zaman harcadığınızı bu sayede de ne kadar verimli bir proje bitirdiğinizi zman ve maddi olarak kolaylıkla görmenizi sağlayacak.

Personel

Personel modülü ile IK süreçlerinizi kolaylıkla yönetebilirsiniz. Bu modüller altında Departmanlar oluşturup bu departmanlara çalışan atayabilirsiniz. Çalışma ve izin yönetimlerini de bu modül altından yönetebilirsiniz.

Neden ERP kullanmalıyım?

İşlem Yönetimi

Tüm işlemleriniz tek elde toplanığı ve yetkiler dahilinde kullanıcılara verileceği için işlemleriniz hızlanacak ve raporlanabilecek.

Belgelendirme

Tüm belgeleriniz raflarda, dosyalarda durmak yerine dijital ortama taşınmış olacak. Bu sayede aradığınız belgeleri rahatlıkla bulabileceksiniz.

Tedarik Zinciri

Bayileriniz arasındaki bağlantıyı kolaylıkla yönetebilieceksiniz. Bundan dolayı da müşteri ve stok yönetimleriniz  kolaylaşacak.

Maliyet / Performans Anelizi

  • One
  • Two

Başlıca Hizmet Alanları

Ulaşım
Havacılık
İnşaat
Petrol Üretimi
Eğitim
Satış & Pazarlama
Savunma Sanayii
Belediyeler